Modely 1:2 - MUZEUM nostalgie TEREZÍN

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Expozice
MODELY
 

 
 
 
 
 
 


V našem muzeu uvidíte ručně vyráběné modely sběratele Miloše Vrbky. Zde přinášíme krátký popis, jak vlastně modely vznikají (převzato z www.trabantolog.cz)

Jak jsem s modely začal?

Když nemůžu pracovat na svých "velkých" autech tak vymejšlím a vyrábím jejich modely z toho co dům a šrot dá, takže je to převážně zdlouhavá práce, protože když něco chybí tak se musí čekat až na to někdy někde narazím nebo vymyslím jak ten či onen díl nahradit. Začalo to vše tím, že když jsem jednou marodil a doma jsem se nudil zkusil jsem papírovou vystřihovánku staženou z netu a dál jsem ji postupně upravoval a předělával až jsem měl slepeno několik aut z mé sbírky. Nedalo mi abych se s modýlky nepochlubil a tak jsem se úspěšně zůčastnil soutěže o nejhezčí model na srazu v Českém Ráji a to mě motivovalo pro další ročníky soutěže a tak postupně vznikly další a větší modely ze dřeva a nakonec ty největší v měřítku až 1:2 z plechu. 
     
V bazaru jsem sehnal panel na vláčky velikosti TT můj vlastní se mi utopil už při první povodni v roce 2002 a nebylo z něj k použití skoro nic. I na tomto bazarovém jsou koleje ve špatném stavu, ale dostal jsem slušnou slevu. Snad se mi časem podaří sehnat nějaké vláčky a doplňky.


 
 
 
 
 

 
RC Trabant 601 při testacích Veterán Car Clubu Velemín 2013
Model Simson Duo 1:2 - Trabantiáda 2015
Převoz modelů je někdy pořádná fuška
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky